Autorius: Jonas Gustainis
Nuotraukos autorė: @rugiliukii
Trumpinys MAVV – tai Mantas, Vaidotas ir Valerijus (nepainioti su bendruomene „Mothers Against Violent Videogames“). Trijų vaikinų grupė, grojanti nuo 2016-ųjų, o 2019-aisiais išleido penkių autorinių dainų EP‘ą. Panagrinėjęs MAVV‘ų muziką ir pamatęs kelis koncertus bei tūkstančio nesiekiantį „Spotify“ perklausų skaičių, nusprendžiau paskirti šiek tiek dėmesio jaunatviškų, naivių ir nuoširdžių emocijų kupinam EP‘ui „AŠ KITIEM ŽMONĖM“.
Grupės skambesį galima apibūdinti kaip grupės ba. įkvėptą lietuvišką alternatyvų / indie roką, o MAVV yra ne pirmas ir ne paskutinis projektas, kuriam limpa šis apibūdinimas. Iš esmės nieko inovatyvaus, tačiau tai nereiškia, kad reikia kaskart išrasti dviratį prieš ką nors pasakant. Kartais muzikoje užtenka nuoširdaus pasipasakojimo skoningai išdėliotų garsų apsuptyje. Ar MAVV yra bandymas sekti vietinėmis muzikinėmis madomis, ar verčiau už šio pirminio įspūdžio slepiasi nuoširdi mintis? Panagrinėkim dainas po vieną. Šešėliai
EP‘o nuo pat pradžios vienu užsimojimu nubloškia klausytoją į nerimastingą erdvę. Pirmoje dainoje ne per geriausiai intonuojantis vokalas, turintis pastebimą distortion efektą, dera prie gitaros, grojančios su tuo pačiu efektu. Instrumentinės partijos provokuoja sprogias ir panikos kupinas emocijas iki tol, kol nepasigirsta power-chord‘ais grojami G, F#, G, F# intarpai. Toks pustonių akcentavimas yra nemirtinga metalo muzikos klišė, o ji, šiuo atveju, vietoje to, kad padėtų įsijausti į dainoje glūdintį siaubą, labiau išblaško nei sukausto.
Norint, kad toks kompozicinis sprendimas būtų efektyvus ir iššaukiantis, reikėtų bosisto ir gitaristo stiprintuvuose labiau užkelti gain parametrą ir šitaip tone išgauti daugiau triukšmo bei masės, kitaip tariant, smarvės. Nepaisant to, smarvės kūrinyje apstu, nes jame skamba ir sintezatoriaus partija, kurios beveik nesigirdi kitų garsų apsuptyje. Toks produkcinis netikslumas suteikia įrašui „garažinį“ poskonį, o dėl to ir papildomą žavesį.
|